Menu

Hasta Yatağı Hizmetleri

Hastanede en önemli kısım, hastane yatağı. Hastaları rahatlatmanın yolu budur çünkü yatak onları dinlendirecek ana yerdir. Ancak hastanede yatağın bakımını yapmak kendi evinizdeki yatak bakımından farklı olduğu için büyük çaba göstermelisiniz. Gerçekten derin bir ilgiye ihtiyacı var çünkü hastaların iyileşme sürecine büyük etkisi var.

Hastanedeki en konforlu yatak temiz olanıdır ve hastalar tarafından kullanılmadan önce mutlaka dezenfekte edilmiştir. Hastalara zarar verebilecek tehlikeli bakterilerin bulaşmasını önlemek için hijyenik hastane yatağı gerçekten gereklidir. Bakteriler katı yüzeylerde daha hızlı yaşayabilir, bu nedenle yatak düzenli olarak temizlenmeli ve sterilize edilmelidir. Aşağıdaki ipuçları, hastane yatağını temizlemenin doğru yolu hakkında size bilgi verecektir.

1. Hastanede pisliği temizlemeye başlamadan önce ellerinizi antibakteriyel sabunla yıkayarak tamamen temiz olduğundan emin olun. Elinizi mükemmel bir şekilde kurutmalı ve ardından kötü duvardan ayrılmadan önce tamamen ihtiyaç duyulan bazı araçları hazırlamalısınız. Hazırlamanız gereken önemli araçlar uygun maske ve tek kullanımlık eldivenler olabilir.

2. Ardından, hastane yatağını diğer elektronik ataşmanların yanı sıra hepsinden ayırmaya devam edin. Kirliliği çıkarırken, yataklara herhangi bir zarar gelmemesi için dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

3. Böyle bir tıbbi sınıf mikrop öldürücüyü temiz bir beze püskürterek kötüyü temizlemeye başlayabilirsiniz. Bezi tıbbi sınıf mikrop öldürücü ile ıslatmayın, ancak bezi yalnızca nemlendirmeye yetecek kadar yapabilirsiniz. Beze sıvıyı çektikten sonra özellikle ataşman ve yatak kumandalarına kadar yatağı sakince silmeye devam edin. Mikrop öldürücü sıvıyı doğrudan elektronik kontrol parçalarına püskürtürseniz tehlikeli olur çünkü içeri girer ve hasar oluşturur.

4. Bundan sonra su geçirmez şilteyi hastane yatağından değiştirmeye devam edin. Bir kutu basınçlı hava kullanarak yatak çerçevesindeki tozu ve kalıntıları temizleyin. Ayrıca, hastanede yatak için önemli dereceli antiseptik temizleyici kullanarak karyola ve şilteye yoğun bir şekilde püskürtmeye başlayabilirsiniz.

5. Yataktaki ve karyoladaki mikrop öldürücü sıvıyı püskürttükten hemen sonra silmeyin. Sıvının yaklaşık iki dakika çalışmasına izin vermelisiniz ve ardından yukarıdan aşağıya dikkatlice silin. Kötü üzerinde sıvı izi kalmayana kadar tüm alanları tamamen sildiğinizden emin olun.

6. Son olarak, yaklaşık on dakika oturmasına izin vererek hastane yatağını kurutun. Ardından, ekleri ve elektronik kontrolleri takarken şilteyi bozuk çerçevenin üzerine çıkarın. Hastane yatağını temizlemenin son adımı olarak uygulanan çarşaflarla temizleyin.

Yani doktor sizin veya sevdiğiniz birinin evde bir hastane yatağına ihtiyacı olduğunu söylüyor. "Sorun değil," diyorsunuz kendi kendinize, "İnternete gidip bir tane alacağım." Ve sonra olur... seçeneklerle boğulursunuz. Yatağın sahip olması gereken özellikler ne kadar fazlaysa, o kadar kafa karıştırıcı olur.

Ancak o mükemmel yatağı aramaya başlamadan önce, işte başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç temel nokta:

Hastane Yatağı veya Evde Bakım Yatağı

Gerçek bir hastane yatağı, tıpkı hastanede gördükleriniz gibidir. Çok sayıda karmaşık özelliklere sahipler ve on binlerce dolara mal olabilirler. Ancak bunun gibi bir yatağa ihtiyacınız olabilir. Ve bu durumda, yenilenmiş bir ünite harika bir seçimdir. Hill-Rom, hastane yatakları için altın standarttır ve 3000 doların altında yenilenmiş bir yatak alabilirsiniz. Ancak her modelin farklı ihtiyaçlara uygun benzersiz özellikleri vardır.

Şimdi geleneksel bir hastane yatağına ihtiyacınız varsa, evinizde nerede olacağını düşünmeniz gerekir. Bu üniteler oldukça büyüktür ve genellikle kapılardan geçmez veya dar köşelerden geçmez. Bazı ünitelerin ortalamanın üzerindeki ağırlıktan dolayı üst kattaki bir odada kullanılması tavsiye edilmez.

Ancak, baş ve ayak kaldırma özelliklerine sahip raylı bir şeye ihtiyacınız varsa, evde bakım yatağı mükemmel seçiminizdir. Bu yataklar, geleneksel bir yatağın "görünümüne" sahiptir. Invacare, evde bakım yatakları için popüler bir seçimdir.

Elektrikli veya Manuel

İşte vermeniz gereken başka bir karar. Elektrikli versiyonun kullanımı çok daha kolaydır. Yatak, bir düğmeye dokunarak yükselir ve alçalır. Ama tabii ki elektrikli modeller daha pahalı. Dolayısıyla paradan tasarruf etmeniz gerekiyorsa manuel yatak iyi bir seçim olabilir. Ancak dikkatli olun... bakıcının yatağı yükseltmek ve alçaltmak için manuel olarak çevirebilmesi gerekir. Ve hala karar veremiyorsanız, yarı elektrikli versiyonları da mevcut.

Yatak ve Raylar

Bazı yataklarda şilte ve korkuluk bulunur, bazılarında yoktur. Bu, bütçenizle ilgili olarak bilmeniz gereken bir şeydir. Artık yatakta şilte yoksa, hasta yatağı kiralama istediğiniz yatak tipini seçme şansına sahip olacaksınız.

Hava ve köpük türleri en popüler olanlarıdır. Aslında, daha pahalı yataklardan bazıları yatak yaralarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Dikkate alınması gereken birkaç şey daha olabilir, ancak bunların çoğu sizin özel durumunuza bağlıdır. Evde kullanım için bir hastane yatağı satın alma zorunluluğunun üstesinden gelmenin en iyi yolu bir uzmanla konuşmaktır. Bu şekilde, bir uzman özel ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve ihtiyaçlarınız için mükemmel yatağı bulabilir.

Yanlış yatak tipini yardım almadan satın almak çok kolay. Bunu kendi başınıza yapmayın. Yardım alın ve doğru yatağı bulun.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.